جمعه, 23 خرداد 1393 ساعت 16:48

تهیه‌کننده فیلم « شیار 143 »

تهیه‌کننده فیلم « شیار 143 » تهیه‌کننده فیلم « شیار 143 » موسسه هنر ماندگار

پرفروش‌ ترین فیلم‌ها در ایران فقط 3 درصد مردم را جذب می‌کنند

 

تهیه‌کننده فیلم «شیار 143» گفت: پرفروش‌ترین فیلم‌ها که فروشی بالغ بر 8 میلیارد دارند، فقط سه درصد مردم را جذب می‌کنند، در صورتی که در دنیا این میزان 10 درصد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدحسین قاسمی شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح نحوه ساخت فیلم شیار 143 پرداخت و اظهار کرد: زمانی که آغاز به ساخت شیار 143 کردیم، هنوز با خانم آبیار ازدواج نکرده بودم و فیلمنامه وی را از بین 20 فیلم‌نامه انتخاب کردم، ولی اگر ازدواج هم کرده بودم، برای من مهم فیلم‌نامه بود.

وی با اشاره به مشکلات فیلم‌نامه‌نویسی در ایران تصریح کرد: در ایران مشکل ما فیلم‌نامه‌نویسی و قصه‌گویی است.

تهیه‌کننده فیلم شیار 143 با بیان اینکه در حال حاضر مشکل واضح در کشور این است که فیلم‌نامه خوب نداریم، بیان کرد: الان پرفروش‌ترین فیلم‌ها که فروشی بالغ بر 8 میلیارد دارند، فقط سه درصد از مردم را به این سمت کشانده‌اند، در صورتی که در دنیا این میزان 10 درصد است.

قاسمی بیان کرد: اگر در سینمای ایران نیز مثل جهان عمل می‌شد، باید فیلم‌های پرفروش بیش از 40 میلیارد تومان خروجی داشت که اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه بیان صادقانه مطالب موجب جذب مخاطب خواهد شد، تصریح کرد: متاسفانه ما الان دو نوع دیدگاه نسبت به مسائل داریم که یا سیاه‌نمایی رخ می‌دهد و یا خوش‌بینی محض در مورد مسائل داریم.

تهیه‌کننده فیلم «شیار 143» با تاکید بر اینکه فیلم‌ها باید آینه جامعه باشند، افزود: خوشبختانه در شیار 143 این اتفاق افتاد و مردم از طیف‌های مختلف آمدند و فیلم را دیدند.

قاسمی در ادامه موضوع اقتصاد را نیز از عوامل تاثیرگذار در استقبال یا عدم استقبال مردم از فیلم‌ها عنوان کرد و گفت: باید ببینیم سینما در سبد فرهنگی خانواده‌ها چه جایگاهی دارد، آیا در سبد هست یا نه و آیا سینما در اولویت فرهنگی خانواده‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: این امر باید از زوایای مختلف مورد توجه قرار گیرد و باید با دیدی وسیع به این موضوع نگاه کرد.

این تهیه‌کننده در ادامه با اشاره به وضعیت سینمای ایران در دهه 60 و وضعیتی که موجب شد، فیلم‌های چندانی ساخته نشود، بیان کرد: ولی الان شرایط متفاوت است و ما باید الان با ارتقای کیفی مخاطب را به سمت سینما بکشانیم.

قاسمی ادامه داد: حتی همین فیلم‌های سخیف و طنز هم باید با کیفیت ساخته شوند تا مخاطب خود را داشته باشند.

وی به نحوه ساخت فیلم‌های مختلف نیز اشاره کرد و گفت: ما باید در فیلم فرهنگ خود را درست به تصویر بکشیم در غیر این صورت نمی‌توانیم جلب مخاطب کنیم.

تهیه‌کننده فیلم «شیار 143» همچنین به بحث آموزش کودکان نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه در آموزش و پرورش این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: متاسفانه در زمان مدرسه هر وقت کلاسی عقب می‌افتد، کلاس پرورشی حذف می‌شود و همین امر به موضوع پرورش لطمه می‌زند.

گفتنی است، در پایان این نشست سامان صفاری بازیگر نقش یونس در فیلم شیار 143 نیز به بیان دیدگاه خود در زمینه فیلم پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید