یکشنبه, 25 خرداد 1393 ساعت 20:06

فیلم سینمایی شیار 143 هنوز سرگروه ندارد

انتقاد نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی "شیار 143" انتقاد نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی "شیار 143" موسسه هنر ماندگار

انتقاد نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی "شیار 143"

 

نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی "شیار 143" در حاشیه اکران این اثر در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هنوز هیچ راهی برای اکران "شیار 143 " از سوی مسئولان سینما باز نشده است و این فیلم سینمای سرگروه ندارد.

نشست نمایش و تقدیر از نویسنده و کارگردان و بازیگر فیلم سینمایی "شیار 143" عصر سه‌شنبه 16 اردیبهشت ماه در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب و با حضور دانشجویان برگزار شد.

نرگس آبیار نویسنده و کارگردان و سامان صفاری بازیگر در فیلم سینمایی "شیار 143" عصر دیروز و به بهانه اکران خصوصی این فیلم در دانشگاه آزاد تهران جنوب حضور یافته و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این جلسه که از دو مادر شهید هم تقدیر به عمل آمد، نرگس آبیار حرف‌های جدیدی را درباره وضعیت اکران تازه‌ترین ساخته خود مطرح کرده و گفت: علی رغم این که این روزها استقبال فراوانی از سوی دانشگاه‌ها و سازمان‌ها برای اکران خصوصی "شیار 143 " صورت می‌گیرد، هنوز هیچ راهی برای اکران عید فطر آن از سوی مسئولان سینما باز نشده است و این فیلم هنوز سینمای سرگروه ندارد.

وی در همین رابطه ادامه داد: اگر شرایط بر همین منوال پیش برود عملا مردم سینمایی را برای دیدن شیار 143 در اختیار نخواهند داشت. از مسئولین می‌خواهم تا اگر شیار 143 که در جشنواره فیلم فجر بهترین اثر از نگاه مردم لقب گرفت، در این زمینه تصمیم‌گیری و اقدامات ضروری را ترتیب دهند.

این نویسنده و کارگردان در پاسخ به این سوال که آیا شیار 143 به دلیل حاشیه‌های جانبی دیده شد یا نه بیان کرد: "شیار 143 " از روز اولی که در جشنواره فیلم فجر حضور یافت، دیده شد و مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. فکر می‌کنم موضوع و دغدغه این فیلم آنقدر مهم و اساسی هست که به حاشیه برای دیده شدن نیازی نداشته باشد.

سامان صفاری بازیگر این اثر نیز در ادامه تاکید کرد: "شیار 143 " فیلمی است که در بخش خصوصی ساخته شده است. بنابراین برای اکران به سینما نیاز دارد و باتوجه به دیدگاه مردم و منتقدین نسبت به آن لازم است، حمایت‌های کافی از اکران عمومی آن هم صورت بگیرد.

"شیار 143 " محصول موسسه هنر ماندگار به تهیه کنندگی ابوذر پورمحمدی و محمدحسین قاسمی است که در سی‌و‌یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر سه سیمرغ بلورین را از آن خود کرد و به عنوان برترین فیلم از نگاه مردمی شناخته شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید