فیلم سینمایی شیار 143

فیلم سینمایی شیار 143 - Track 143

فيلم سينمايی شيار 143 - Track 143


فیلم سینمایی "شیار 143" با اقتباس از رمان "چشم سوم" نوشته نرگس آبیار داستان زنی به نام الفت را روایت می کند که در انتظار پسر خود خبر خوشی دریافت کرده و به آن دل می بندد. تا این که... . این فیلم دومین اثر بلند سینمایی نرگس آبیار است و در ژانر دفاع مقدس به موضوع مادران شهید می پردازد.
مریلا زارعی، مهران احمدی، گلاره عباسی، جواد عزتی، سامان صفاری، حسام بیگدلو، یدالله شادمانی، زهرا مرادی در "شیار 143" نقش آفرینی می کنند. این فیلم سینمایی که در اقلیم کرمان تصویربرداری شده است، بیش از 30 بازیگر بومی دارد.
این اثر سینمایی در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در 5 بخش کاندید دریافت جایزه شد و سه سیمرغ بلورین در بخش های بهترین فیلم به آرای مردمی، کارگردانی ویژه هیئت داوران و بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کرد. همچنین 8 جایزه در بخش تجلی اراده ملی دریافت کرد و تاکنون از سوی 80 سازمان مردم نهاد و دولتی، خانواده های شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفته است. این فیلم محصول موسسه فرهنگی هنرماندگار است. در این موسسه که از سال 91 تاسیس شده و محمدحسین قاسمی، ابوذر پورمحمدی و روح الله نورموسوی اعضای هیات مدیره آن هستند، دو فیلم سینمایی و بیش از 50 اثر مستند تولید شده است.
نرگس آبیار نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی "شیار 143" فارغ التحصیل رشته كارشناسی ادبیات فارسی است. وی از سال 1376 فعالیت داستان نویسی آغاز كرده و تاكنون بیش از سی جلد كتاب از او در غالب رمان و داستان به چاپ رسیده است. رمان های كوه روی شانه های درخت، پسربچه كرم بدوش و خندق بلا، افسانه چشمه لاغرمردنی و كتاب های نه شب بود نه روز، شعرهای یك ماهی سیاه آسمون جل، داستان دو پنج، كتاب زندگی غمبار یك بت خوشبخت و رمان چشم سوم( نامزد دریافت بهترین رمان دفاع مقدس 1385 که فیلمنامه "شیار 143" نیز با اقتباس از آن نگاشته شده است.
او همچنین نگارش چهار فیلمنامه بلند سینمایی را در كارنامه خود دارد. آبیار از سال 1384 نیز به ساخت فیلم های كوتاه و مستند روی آورد. نخستین تجربه ی او در این حوزه به فیلم کوتاه داستانی بن بست مهربان برمی گردد که برگزیده جشنواره ستایش شد. مستندهای روایت یك داستان باوركردنی، یك روز پس از دهمین روز، روز پایان، مادرِشهر، ناسور، شیرپوشان و فیلم های سینمایی "اشیا از آنچه در آیینه میبینید به شما نزدیک ترند" نیز از دیگر آثار این کارگردان است. با این وجود نقطه عطف کارنامه حرفه ای آبیار را می توان در فیلم سینمایی شیار 143 جست و جو کرد.

ابوذر پورمحمدی تهیه کننده فیلم سینمایی "شیار 143" متولد سال 1354 و دارای مدرک دکترای الهیات است. وی از 82 به عنوان تهیه کننده همکاری خود را با صداوسیما آغاز کرده است.
تهیه کنندگی مستندهای افلاکیان، ایران را مدرسه کنیم، پرواز، فیروزه، کبوتر سفیدم کجاست،گمشده در غبار، وقتی خورشید در کویر طلوع می کند، برنامه زلال احکام از 85 تا 91 در کارنامه کاری او به چشم می خورد. وی همچنین بیش از 350 برنامه ویدیوگرافی معرفی شهدا را برای شبکه 3 سیما تولید کرده است. او تهیه کنندگی فیلم سینمایی"اشیا از آنچه در آیینه میبینید به شما نزدیک ترند" را هم در سال 91 برعهده داشته است.
محمد حسین قاسمی تهیه کننده فیلم سینمایی "شیار 143" دارای مدرک کارشناسی رشته تدوین دانشکده صدا و سیماست و فعالیت حرفه ای خود را از سال 82 آغاز کرده است. وی تاکنون کارگردانی مستندهای امتداد، قاب خالی، به سوی تنها راه، بچه های نقاشی، روشن، کمی روشن تر از آبی، رد پایی بر گور، رادیو جوب پور، کبوتر سفیدم کجاست، رهایی اورامان، مادران سرزمین جنگ، آروم بگیر عراق، عراق فقط نفت نیست، روزهای سرد زمستان، بلوای نان و... را در حوزه های مختلف اجتماعی، مذهبی، دفاع مقدس، مهدویت و موضوعی برعهده داشته است. تهیه فیلم های سینمایی "اشیا از آنچه در آیینه میبینید به شما نزدیک ترند" و"شیار143" را هم در کارنامه حرفه ای خود دارد.

انتخاب فیلم سینمایی شیار 143 به عنوان فیلم برتر تنها به تماشاگران محدود نشد بلکه منتقدان و مدیران فرهنگی هنری نیز از این فیلم استقبال کردند و آن را اتفاقی نو از جنس سینمای دفاع مقدس نامیدند.

دانلود و نمایش تیزر و آنونس فیلم سینمایی شیار 143 :تصاویر و عکس های فیلم سینمایی شیار 143 :

محتوای بیشتر در این بخش: فیلم سینمایی اشیاء در آینه »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید